Hakkımızda

Özel Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, “İnsana Hizmet Erdem’dir, ilkesiyle yola çıkan Erdem Sağlık Grubu’nun bir koludur.

Okulumuz, özellikle günümüzde, sağlık okullarının az mezun vermesi, özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çoğalması ve kamu hastanelerinde devletin kontenjanı arttırması sebebiyle özel sektördeki sağlık personeli eksikliği krize dönüşmeye başladı. Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla Erdem Sağlık Grubu tarafından Ümraniye'de hizmete açmıştır.

Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda özellikle de Erdem Hastaneleri’nde istekleri dahilinde iş bulma imkanına sahip olma fırsatına veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilme imkanlarına sahip olabilmektedirler.

Ümraniye’de 2500 m2 bir alana konuşlanan okulumuzun inşaatı sadece iki ay sürmüştür. Sektördeki sağlık personeli sıkıntısının çözülmesi amacı ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla faaliyete giren okulumuz  35 kişilik öğretmen kadrosuna sahiptir. Şu anda 274 öğrenci ile eğitimini sürdüren lisemiz maksimum 390 öğrenci kapasitesine sahiptir. 

Erdem Sağlık Grubu, ilk olarak, 1988 yılında Ümraniye’nin Çakmak Mahallesi’nde poliklinik olarak sağlık hizmeti vermeye başladı. 1994 yılındaysa Ümraniye’nin ilk özel hastanesi olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etti. 2003 yılındaysa Erdem Sağlık Grubu ek hizmet binalarını ve 2009 yılında da Çamlıca Erdem Hastanesini faaliyete soktu.Sağlık Grubu’nun Bağcılar/Güneşli’ de 123 kapasiteli yeni hastane inşaası devam ediyor.

© Copyright 2016,
Özel Erdem Okulları